Fair Trade tematem cyklu debat oksfordzkich w II LO w Poznaniu

dsc_0086

Fair Trade tematem cyklu debat oksfordzkich

Fair Trade tematem cyklu debat oksfordzkich. II Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu  zorganizowało cykl debat oksfordzkich o tematyce Sprawiedliwego Handlu. Na otwarcie wydarzenia zaproszono ekspertów, którzy odpowiadali na pytania przygotowane przez uczniów. 28.11. odbyło się spotkanie z Prezesem PSSH Tadeuszem Makulskim. Pierwsza debata odbyła w czwartek 8 grudnia. O turnieju informowały liczne plakaty rozwieszone w szkole. W turnieju udział wzięło 6 czteroosobowych drużyn utworzonych samodzielnie przez uczniów szkoły. W pierwszym etapie drużyny debatowały w dwóch trzyosobowych grupach (3 debaty w systemie każdy z każdym), kolejny etap rozgrywany jest w systemie pucharowym. Finał debat odbył się w dniu 20.12.2016. Wystąpiły w nim dwie drużyny, które debatowały na temat: „Prawo do dystrybucji produktów FT powinno być uzależnione od partycypowania w kosztach certyfikacji”
Wybrany został Najlepszy Mówca Turnieju. Nagrodami były zestawy produktów Fair Trade. W holu szkoły działała Kawiarenka Sprawiedliwego Handlu.

Turniej organizowany jest przez nauczycieli uczestniczących w projekcie Erazmus+ „Europeans for Fair Trade”, we współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska UM Poznania, Polskim Stowarzyszeniem Sprawiedliwego Handlu, Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu oraz Fundacją Edukacyjną G5, organizatorem Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Debaty toczą się w języku Polskim.

Turniej wpisuje się w kampanię  Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu. II LO w Poznaniu jako druga szkoła w Polsce uzyskało tytuł SPdSH. W dniu 20 grudnia szkoła uzyskała certyfikat odnawiający tytuł.

Fair Trade tematem cyklu debat oksfordzkich . Więcej zdjęć na naszym profilu FB.

dsc_0069

dsc_0034

spr_handel12spr_handel12