Zbliża się International Fair Trade Town Conference

Już w listopadzie, w dn. 18-20, odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Fair Trade Town. Wydarzenia odbędą się online i będą dostępne w trzech językach: angielskim, francuskim i hiszpańskim. Będzie je można oglądać w różnych strefach czasowych. Udział w konferencji jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji. 

International Fair Trade Town Conference – szczegóły

Celem konferencji jest wzmocnienie wizji Sprawiedliwego Handlu, jako systemu, na którym świat może oprzeć międzynarodowy handel. System, w którym sprawiedliwość i zrównoważony rozwój są w centrum struktur i praktyk handlowych, pozwalając każdej osobie cieszyć się bezpiecznym źródłem utrzymania. Konferencja to miejsce wymiany wiedzy i dobrych praktyk, które są istotne zwłaszcza w czasie COVID-19 i po publikacji dokumentu Build Back Fairer. 

Konferencja online jest dobrą okazją do spotkania producentów i konsumentów. Prelegenci z różnych krajów przedstawią swój wkład w ruch Sprawiedliwego Handlu poszerzając tym samym horyzonty innych uczestników.

Internationa Fair Trade Towns Conference 2021

Program

W programie znajdują się tzw. workflows, czyli przepływy pracy. W przypadku konferencji będzie to przepływ informacji, dobrych praktyk i doświadczeń. 

Workflows podczas wydarzenia podzielą się na kilka tematyk:

  • Wpływ: zwiększenie wpływu Ruchu Fair Trade oraz kampanii Fair Trade Towns. Jak zbudować synergię między różnymi ruchami. Jak zaangażować więcej osób w budowanie zrównoważonej produkcji i konsumpcji?
  • Możliwości COVID-19: jakie możliwości daje pandemia koronawirusa w kontekście budowania wspólnego, sprawiedliwego świata?
  • Zamówienia publiczne: rola miast w budowaniu społeczeństw opartych na zrównoważonym rozwoju. Omówione i zaprezentowane zostaną dobre praktyki,  które zaadaptować mogą inne miasta.
  • Innowacja: łączenie potrzeb konsumentów i producentów. O innowacyjności Ruchu Sprawiedliwego Handlu, oczekiwaniach konsumentów i ofercie producentów.
  • Zaangażowanie młodzieży: jak angażować i inspirować młodych ludzi do działań na rzecz Sprawiedliwego Handlu. Młodzież odgrywa integralną rolę w wprowadzaniu zmian i zapewnianiu zrównoważonego rozwoju. Zaangażowanie młodych ludzi otwiera nowe perspektywy i formy komunikacji.

Prelegentami będą m.in. Didier Reynaud, z którym mamy przyjemność współpracować w ramach projektu Erasmus+ EU-WISE Young Citizens Consumers, Kelly Hawrylyshyn z Fairtrade International czy Benoit Berger z Fair Trade Lebanon. 

Fair Trade Town

Kampania Fair Trade Town jest obecnie aktywna w 30 krajach. Jej celem jest dążenie do większej sprawiedliwości i zrównoważonego rozwoju w handlu międzynarodowym, nagradzanie oraz prowadzenie kampanii społecznych prowadzonych w lokalnych społecznościach i nagradzanie działań będących wzorcami odpowiedzialnej konsumpcji. 

Zarejestruj się

Rejestracja na International Fair Trade Town Conference możliwa jest pod tym linkiem.