Trening Młodych Liderów projektu EU-WISE Young Citizens Consumers, 3-5 listopada 2021

Na początku listopada spotkaliśmy się w gronie prawie 50 osób podczas treningu dla Młodych Liderów projektu EU-WISE Young Citizens Consumers. Był to czas intensywnej nauki poprzez szkolenia z ekspertami, spotkania z gośćmi, ale i zadania integracyjne. 

EU-WISE – młodzi aktywiści odpowiedzialnymi konsumentami

Ideą projektu EU-WISE jest budowanie świadomości obywatelskie wsród ponad 120 młodych osób z czterech krajów: Włoch, Belgii, Rumunii i Polski. W każdym kraju szkolona jest grupa młodych liderów, którzy będą mogli następnie swobodnie prowadzić różnorodne inicjatywy z obszarów Sprawiedliwego Handlu, Slow Food, odpowiedzialnej konsumpcji. 

Do tej pory uczestnicy z Polski brali udział w szkoleniach online. Trening w Warszawie był pierwszą okazją do spotkania na żywo w tak dużym gronie. 

 

Zdjęcie grupowe EU-WISE

 

Eksperci poprowadzili zajęcia z zarządzania czasem, komunikacji, komunikacji internetowej, zarządzania kryzysem czy tworzenia i planowania własnej kampanii. Uczestnicy stworzyli plan nimi kampanii, które będą realizować podczas najbliższego Tygodnia Edukacji Globalnej. Projekty okazały się bardzo różnorodne i z pewnością będą mogły służyć za przykłady dobrych praktyk dla innych działaczy. W ramach wyjazdu odbyły się również spotkania z gośćmi. Łukasz Sokół wprowadził uczestników w świat fotografii tłumacząc jak poprawnie robić zdjęcia. Andrzej Saramonowicz opowiedział o pisaniu historii, szukaniu perspektywy i wpływie treści na odbiorcę. 

Praca grupowa

Podczas warsztatów w komunikacji internetowej uczestnicy omówili swoje oczekiwania wobec polityków biorących udział w COP26. Stworzyli makiety komunikacji internetowej (konspekty artykułów, posty do MS oraz kolaże), w których opisali swoje stanowiska, oczekiwania i najważniejsze wg nich zagadnienia. Jasno wybrzmiało, że liczą na coś więcej niż obietnice. Chcą realnych działań, które dadzą im nadzieję na dorosłe życie w bezpiecznych warunkach. 

 

Wyjazd do Warszawy był okazją do integracji, wspólnych rozmów, spacerów, a nawet wspólnego gotowania w idei Slow Food. 

Przed nami kolejne spotkania, wyzwania i budowanie wiedzy. 


KONTAKT:

Więcej informacji w mediach społecznościowych pod hashtagiem #EUWISE lub mailowo pisząc na adres euwise@sprawiedliwyhandel.pl

Projekt sfinansowany przy wsparciu Komisji Europejskiej przez program Erasmus+. Niniejszy dokument odzwierciedla poglądy autora, a Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wykorzystanie informacji w nim zawartych.


Projekt współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Publikacja wyraża wyłącznie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

#PolskaPomoc

 


Materiał oraz spotkanie w Warszawie finansowane są w ramach projektu Grupy Granica pt. “Global Education Week Poland #TEG2021” finansowanego przez Centrum Północ-Południe Rady Europy.

Finansowanie logotypy