Konferencja Fair Trade Towns Madryt 19-21 październik 2018

Konferencja Faiir Trade Towns Madryt

 XII Międzynarodowa Konferencja Fair Trade Towns odbędzie się w Madrycie dniach 19-21 października. Zarezerwuj termin, rejestracja uczestników już się rozpoczęła, zgłoś swój udział.

Międzynarodowe konferencje Fair Trade Towns to doroczne wydarzenia gromadzące entuzjastów Sprawiedliwego Handlu, działaczy, wolontariuszy, przedstawicieli władz lokalnych, którzy biorą udział w kampaniach promujących Fair Trade w swoich lokalnych społecznościach. Od czasu deklaracji Garstang w Wielkiej Brytanii, pierwszego Fair Trade Town w 2001 roku, kampania rozwinęła się w 2063 miastach, które po wypełnieniu określonych kryteriów uzyskały tytuły Fair Tarde Town. Dzięki oddolnym inicjatywom kampania funkcjonuje w połowie 2018 roku w 34 krajach na sześciu kontynentach. Zobacz listę krajów i kryteria.

Program konferencji jest bardzo bogaty. Jest ona doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy podmiotami publicznymi, biznesowymi a także szkołami i uczelniami, biorącymi udział w kampanii. Wybór miejsca jest nieprzypadkowy, Madryt jest jednym z 18 hiszpańskich Ciudad por el Comercio Justo.

Polskim odpowiednikiem kampanii Fair Trade Towns jest kampania Społeczności Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu. W jej ramach 2 miasta: Poznań (2012) i Jelenia Góra (2018) wypełniły kryteria uzyskania tytułu. Certyfikaty Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu uzyskało dotychczas 8 szkół.

Konferencja Fair Trade Towns Madryt, strona internetowa konferencji.

Konferencja Fair Trade Towns Madryt 19-21 październik 2018