Międzynarodowa Konferencja Fair Trade Towns 2021 online

Internationa Fair Trade Towns Conference 2021

W dniach 18-21 listopada 2021 roku odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Fair Trade Towns 2021. Wydarzenie będzie miało miejsce online ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa.

Fair Trade Towns

Obecnie w kampanii Fair Trade Towns bierze udział aż 2076 miast z 36 krajów na 5 kontynentach! Oprócz miast uczestniczą w niej szkoły, uniwersytety, wspólnoty wyznaniowe instytucje i firmy. Akcja jest popularna głównie w Europie, ale i w Korei, Japonii, Indiach, USA, Kanadzie, w kilku krajach Ameryki Południowej i Afryki. Choć forma online nie daje szansy bezpośrednich spotkań, to jest to doskonała okazja do udostępnienia wydarzenia wszystkim, którzy są chętni tj. rolnikom, producentom, handlowcom, konsumentom itd. Spotkanie koordynatorów Kampanii odbędzie się dzień przed rozpoczęciem wydarzenia dostępnego dla wszystkich.

Konferencja ma na celu podsumowanie dotychczasowych działań, omówienie akcji Build Back Fairer i jej skutków, zaplanowanie kolejnych działań związanych ze zrównoważoną konsumpcją i produkcją, zwłaszcza w obliczu pandemii COVID-19. 

Ostatnia “fizyczna” Konferencja odbyła się w 2019 roku w Cardiff. W poprzednim roku uczestnicy także spotkali się online. Mimo utrudnień związanych z COVID-19 Kampania Fair Trade Towns ma się bardzo dobrze. Zwiększyła się liczba szkół, które włączyły się do akcji. Kampanie w Wielkiej Brytanii i Niemczech nabierają tempa, zauważa się tam wzrost dołączających do akcji szkół, miast itp.

W Polsce także możemy pochwalić się wynikami. Wiele szkół organizuje rozmaite akcja w ramach Kampanii Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu. W ramach projektu EU-WISE współpracujemy ze szkołami, które biorą udział w akcji, przez co możemy dotrzeć do większej liczby osób z informacją zarówno o projekcie jak i Kampanii. Organizatorem wydarzenia jest  Swiss Fair Trade

Informacje na temat Kampanii Społeczności Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu znajdziecie tutaj.