List otwarty Fair Trade Advocacy Office do Komisji Europejskiej

Nie ma wątpliwości, że obecna wojna w Ukrainie to niszczycielski akt wobec życia. Jej negatywny wpływ widać również na światowym rynku żywności. W odpowiedzi na to 10 marca bieżącego roku Fair Trade Advocacy Office zwróciło się z listem otwartym do Komisji Europejskiej. W tym między innymi do komisarzy Timmermansa, Wojciechowskiego, Kyriakidesa i Sinkeviciusa.

Wojna w Ukrainie, a zrównoważony rozwój

Straszliwy akt agresji Rosji na Ukrainę przypomina nam o tym, jak ważne jest szybkie wdrożenie Europejskiego Zielonego Ładu oraz jego strategii m.in. 'Od pola do stołu’ i unijnej strategii na rzecz bioróżnorodności. Wojna u naszych sąsiadów destabilizuje rynek zbóż, nasion oleistych oraz nawozów. Ma to szczególnie duże znaczenie dla krajów o niskich dochodach, które są uzależnione od importu powyższych surowców. Niestabilna sytuacja na rynku stwarza poważne wyzwania dla ich bezpieczeństwa żywnościowego. W konsekwencji może to zwiększyć niepokoje i konflikty społeczne.

Fair Trade Advocacy Office

Chroniąc planetę, chronimy nas samych

Fair Trade Advocacy Office zaznaczyło w swoim liście, że niezależnie od okoliczności, Komisja Europejska nie powinna odstępować od swoich zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju. Unia Europejska powinna iść w kierunku przyjaznym dla środowiska i społeczeństwa. Podejmując dobre decyzje dla naszej planety ochraniamy nas samych zabezpieczając się przed przyszłymi kryzysami.

Czytaj także: DALSZE KROKI UE W SPRAWIE ZRÓWNOWAŻONEGO ŁADU KORPORACYJNEGO 

#euwise #polskapomoc #erasmusplus

 


EU-WISE logo - Sprawiedliwy HandelErasmus + - partner projektu EU-WISE

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej “Polska Pomoc” Ministerstwa Spraw Zagranicznych 2021 r. www.gov.pl/polskapomoc