Holy Land Handicraft Cooperative Society – co zmieniła pandemia COVID-19?

Holy Land Handicraft Cooperative Society to organizacja, która znajduje się w Betlejem. Jest członkiem WFTO oraz posiada certyfikat WFTO Guarantee System. Betlejem to często odwiedzane przez turystów miasto, które znajduje się w Autonomii Palestyńskiej. HLHCS zajmuje się sprzedażą rękodzieła (figurki, biżuteria, akcesoria gospodarstwa domowego) głównie z drewna oliwnego. Organizacja opiera się na zrównoważonych praktykach i etyce zarówno w handlu, jak i zatrudnieniu. Obecnie jednak sprzedaż znacznie spadła. Podczas pandemii nie ma takiego popytu na produkty, jak wcześniej. Głównie ze względu na to, że Betlejem jest zamknięte dla turystów.

Jaka jest obecnie sytuacja w Holy Land Handicraft Cooperative Society? O tym rozmawiamy z Basmą Barham, która dba o międzynarodowy PR organizacji.

Jak The Holy Land Handicrafts radzi sobie podczas pandemii?

Bransoletka, którą można kupić w sklepie organizacji.W Holy Land Handicraft Cooperative Society trwa kwarantanna od 5 marca 2020 roku. Pandemia poniosła za sobą tragiczne konsekwencje. Region, w którym turystyka jest podstawą gospodarki (85% przychodów generują turyści) jest obecnie całkowicie zamknięty dla przyjezdnych. Koronawirus kompletnie zniszczył naszą ekonomię. Obecnie przed całym światem stoi wielkie wyzwanie, jakim jest pandemia COVID-19.Zespół HLHC.

W HLHCS ciężko pracujemy, aby utrzymać swoją społeczność oraz artystów, by ich wysiłki nie poszły na marne. Mamy zamówienia z zagranicy, ale nie mamy dochodów, które zwykle przynosiła sprzedaż dla turystów. Nadal mamy jednak wydatki. Wyzwanie jest ogromne, ale nie niemożliwe. Podobnie jak inne wyzwania, przed którymi stał nasz kraj. Będziemy kontynuować, będziemy tam, gdzie ludzie nas potrzebują.

Czy otrzymujecie pomoc pieniężną? Od rządu lub crowdfounding etc.

Drewniana figurka, którą można kupić w sklepie organizacji.Tak. W większości jest to pomoc od naszych partnerów związanych z ruchem Sprawiedliwego Handlu i klientów. Stworzyliśmy również możliwość, by każdy, kto zechce mógł wpłacić nam jakąś sumę (TUTAJ).

Jak obecnie sprzedajecie swoje produkty?

Od marca 2020 roku sprzedajemy nasze produkty klientom z zagranicy oraz przyjmujemy zamówienia poprzez sklep internetowy. Mamy także stacjonarny sklep z pamiątkami, który obecnie jest zamknięty.

Jaki produkt mogłabyś polecić? Np. Jako prezent z okazji zbliżających się Walentynek.

Biżuterię, figurki – wszystkie nasze produkty są piękne.

Jeżeli chcielibyście wspomóc Holy Land Handicraft Cooperative Society, to zachęcamy do zakupu wyjątkowego rękodzieła z drewna oliwnego. Akcesoria do kuchni, figurki czy biżuteria nadadzą się na prezent. Zarówno dla obdarowanej osoby, jak i dla organizacji, która przez pandemię koronawirusa przechodzi obecnie wielki kryzys.